Czy warto kupić nowy dom w Rudzie Śląskiej od dewelopera?

Ruda Śląska - nowe domypowstają tu jak grzyby po deszczu. Ale czy opłaca się zainwestować w zakup domu bardziej niż w nieruchomość z rynku wtórnego? Oto co przemawia ZA kupnem nowego domu:

  • Dom możemy urządzić po swojemu. I nie mówimy tu tylko o wnętrzach czy dekoracjach, ale również o rozkładzie pomieszczeń i odpowiednim metrażu. Solidny deweloper będzie się liczył ze zdaniem klienta również co do umiejscowienia balkonu, tarasu czy pomieszczeń wewnątrz. Będzie przy okazji służył dobrą radą, która może się przydać mniej doświadczonym nabywcom.
  • Wydawałoby się, że aspekt ceny przemawia bardziej na korzyść rynku wtórnego. Nic bardziej mylnego. Nowe domy w Rudzie Śląskiej przyciągają klientów atrakcyjną ceną, dają możliwość negocjacji w większym zakresie niż rynek wtórny, a często oferują również bonusy (więcej w tej samej cenie). I co najważniejsze, czego nie otrzymamy na rynku wtórnym: możemy wprowadzać zmiany w projekcie, które wpłyną na cenę końcową, a przede wszystkim na cenę użytkowania. Nie da się ukryć, że nowe domy są coraz bardziej ekonomiczne.
  • Nowy versus remont? - tu chyba nikt nie ma wątpliwości, że przewaga stoi po stronie nowego domu. Wprowadzamy się na zupełnie dziewicze tereny, które nie wymagają żadnych wiertarek, szpachli czy karton-gipsów. Wszystko jest nowe, pachnące i gotowe do zamieszkania. Odchodzą nam koszty przywrócenia do stanu używalności, co ma miejsce w przypadku nabycia nieruchomości na rynku wtórnym. W dodatku nowy dom to też nowy sprzęt AGD, RTV czy ogrzewający - bardziej ekologiczny, ekonomiczny i sprawniejszy.
  • Nowe domy na sprzedażmają szansę znaleźć nabywcę tylko pod jednym warunkiem - jeśli będą wybudowane w najlepszej lokalizacji. Deweloper doskonale wie, jak ważna dla klientów będzie cicha i spokojna okolica, dobre sąsiedztwo i skomunikowanie osiedla z takimi miejscami jak szkoła czy ośrodek zdrowia. Nie zapominajmy też o zagospodarowaniu terenu wokół osiedla – każdy porządny deweloper zadba na pewno o  plac zabaw czy zieleniec z ławkami.
  • Nowe domy w Rudzie Śląskiej to również inwestycja na przyszłość. Jeśli posiadamy odpowiedni kapitał, kupno i szybka sprzedaż domu w świetnie rozwijającej się lokalizacji może przynieść sowity zysk.