Generalne wykonawstwo inwestycji budowlanych

Od wielu lat jesteśmy solidnym partnerem dla inwestorów krajowych, a wysoka jakość świadczonych przez nas usług została doceniona również przez kontrahentów zagranicznych. Firma Dombud S.A. ma opinię elastycznej i prężnie działającej firmy budowlanej, która od lat oferuje generalne wykonawstwo. Jako generalny wykonawca inwestycji budowlanych gwarantujemy profesjonalizm, a współpracę rozpoczynamy od wnikliwej rozmowy, która pozwala nam dostrzec potrzeby inwestora i zrealizować projekt w 100% zgodny z jego oczekiwaniami. Z branżą budowlaną jesteśmy związani z od dawna i wiemy doskonale, czym dokładnie jest wykonanie prac zgodnie z umową i dopilnowanie czasu realizacji całej inwestycji.

Kim jest generalny wykonawca?

Mianem generalnego wykonawcy określa się przedsiębiorstwa i firmy budowlane odpowiedzialne za kompleksową realizację inwestycji, czyli prac budowlanych określonych przez inwestora lub klienta. Generalny wykonawca realizuje wszystkie prace, które niegdyś były zlecane poszczególnym podwykonawcom. Zgodnie z definicją do obowiązków inwestora należy zorganizowanie procesu budowy, z uwzględnieniem zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Przejęcie opieki nad każdym etapem realizacji projektu i etapami budowy stanowi dziś ogromną zaletę - inwestor ogranicza się do zatrudnienia jednej firmy, której powierza kompleksowe ukończenie procesu inwestycyjnego i prac montażowych. Odpowiedzialność za sposób prowadzenia robót budowlanych, a także za zabezpieczenie terenu budowy ponosi również wykonawca robót. Dzięki temu rozwiązaniu inwestor ogranicza się jedynie do spełnienia zaledwie kilku zobowiązań, a koordynacja prac inwestycji w zakresie prac budowlanych i prac montażowych leży po stronie wykonawcy. Generalne wykonawstwo to we współczesnym świecie niezbędna i bezcenna usługa, którą możemy zaoferować.

Obowiązki generalnego wykonawcy

Generalny wykonawca jest odpowiedzialny za opracowanie kosztorysu, projektu budowlanego, prace ziemne (w tym przygotowanie terenu pod budowę), fundamentowe, żelbetowe, budowlane oraz prace wykończeniowe (w tym stolarkę drzwiową i okienną). Każdy z poszczególnych etapów odbywa się w porozumieniu z odpowiednimi specjalistami - m.in. biurem projektowym, architektami, kierownikiem budowy, pracownikami budowlanymi i inżynierami. Wśród obowiązków generalnego wykonawcy można wymienić również kompletowanie dokumentacji powykonawczej, wydanie pozwolenia na użytkowanie czy przeprowadzenie odbioru. W systemie generalnego wykonawstwa chodzi o to, aby kompleksowo zrealizować prace budowlane na zlecenie inwestora, więc decydując się na podpisanie umowy z Dombud S.A. nie musisz się o nic martwić.

W przypadku firmy Dombud S.A. naszym klientom w ramach generalnego wykonawstwa oferujemy: uzyskanie pozwolenia na budowę, odpowiednie przygotowanie organizacyjne, techniczne i kadrowe do wykonywania inwestycji pod klucz, konkurencyjne ceny usług, politykę maksymalizacji obrotu i minimalizacji marż, efektywny, sprawnie działający system zarządzania oraz elastyczną współpracę na przestrzeni całego procesu inwestycyjnego. Przeprowadzenie inwestycji to dla nas żaden problem.

Wybór generalnego wykonawcy - Dombud

Aktualnie w ramach opieki nad projektem inwestycyjnym jako generalny wykonawca wykonujemy:

Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud S.A. jest spółką z wieloletnim stażem, posiadającą doświadczoną kadrę inżynieryjno-techniczną i wykwalifikowaną załogę, co gwarantuje wykonawstwo robót na wysokim poziomie, w różnych technologiach i wysokich wymaganiach technologicznych. Dodatkowo dysponujemy bogatym zapleczem robotów budowlanych. W oparciu o ponad 75-letnią tradycję i niewątpliwe atuty, do których należą własna baza sprzętowa oraz zakład prefabrykacji, rozwijamy działalność i jesteśmy w stanie sprostać każdemu, nawet najbardziej wymagającemu zleceniu z zakresu budownictwa. Stawiamy sobie wysoko poprzeczkę, dlatego każdemu inwestorowi gwarantujemy krótkie terminy, konkurencyjne ceny oraz wysoką jakość, a przede wszystkim wykonanie prac zgodnie z dokumentacją projektową.

Umowa o generalne wykonawstwo

Chcąc zapewnić korzystne warunki inwestorowi, z każdym klientem podpisujemy umowę o generalne wykonawstwo. Dokument ten chroni interesy obu stron, regulując stosunki pomiędzy inwestorem a wykonawcą. Umowa ta jest spisywana z każdym inwestorem indywidualnie, na podstawie jego potrzeb, zobowiązując naszą firmę do oddania opisanego w umowie i zgodnego z projektem obiektu budowlanego. Jednocześnie inwestor jest zobowiązany do wykonania określonych przez prawo czynności związanych z przekazaniem terenu budowy i zapłatą za kompleksowe usługi świadczone w ramach generalnego wykonawstwa.

Generalny wykonawca budowlany - zalety

Współpraca z generalnym wykonawcą pozwala bezproblemowo przeprowadzić proces inwestycyjny przez jedną profesjonalną i doświadczoną firmę. Ten rodzaj współpracy jest komfortowy dla inwestora, który czas zaoszczędzony z poszukiwania wyspecjalizowanych podwykonawców, może poświęcić na rozwój własnej działalności. Generalne wykonawstwo oznacza również terminową realizację inwestycji, niższe koszty i jakość wykonanych prac, bez obaw o to, że inwestycja budowlana nie zostanie zrealizowana. Planujemy wszystko w oparciu o wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę. Jako specjaliści wiemy, co robić, aby wynegocjować najniższe ceny za materiały budowlane, narzędzia i urządzenia niezbędne na placu budowlanym. A dodatkowo wiemy, jak przeprowadzić realizację projektów budowlanych i zakresu prac inwestycji zgodnie z harmonogramem. Znalezienie generalnego wykonawcy nie musi być trudne - wystarczy się z nami skontaktować naszą firmą.

Jako Dombud S.A. zrealizowaliśmy do tej pory setki inwestycji na terenie województwa śląskiego i małopolskiego dla Urzędów Miasta, Towarzystw Budownictwa Społecznego oraz Spółdzielni Mieszkaniowych czy inwestorów prywatnych. Dodatkowo na przestrzeni lat zgromadziliśmy bazę sprawdzonych i wyspecjalizowanych podwykonawców, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Zainteresowany? ZOBACZ GALERIĘ NASZYCH REALIZACJI