Mieszkanie pod klucz - co oznacza?

Otrzymanie kluczy do własnego mieszkania to jedna z najszczęśliwszych chwil w życiu człowieka. Dość szybko jednak pojawia się problem z wykończeniem lokalu i odzwierciedleniem marzeń stylistycznych w jego wnętrzu. Z pomocą przychodzą firmy deweloperskie, które wykańczają apartamenty pod klucz zgodnie z oczekiwaniami i możliwościami finansowymi klientów. Zobacz, jak dużo czasu i pieniędzy możesz zaoszczędzić, oddając wykończenie mieszkania w ręce profesjonalistów!

Mieszkanie pod klucz - jak wygląda?

Standard wykończenia mieszkania pod klucz różni się w zależności od oferty dewelopera lub biura architektonicznego. Zazwyczaj jednak standard ten obejmuje: wykonane gładzie, położone podłogi i płytki, pomalowane ściany, umieszczone gniazdka, zamontowane drzwi wewnętrzne i zewnętrzne oraz wykończoną kuchnię i łazienkę. Nowe mieszkanie pod klucz to mieszkanie gotowe do natychmiastowego zamieszkania. Właściciel nie musi przeprowadzać w nim żadnych prac remontowych i/lub wykończeniowych, ani zatrudniać ekipy budowlanej.

Co ważne - wykonawstwo pod klucz oznacza wykończenie lokalu mieszkalnego zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi właściciela. Podczas rozmowy z klientem omawiany jest układ mieszkania, wstępne rozmieszczenie mebli czy sprzętu AGD, a także stylistyka wnętrza wraz z przedstawieniem materiałów wykończeniowych. Podczas pierwszego spotkania z deweloperem i/lub pracownią architektoniczną klient może wybrać m.in. kafle, kolor ścian czy rodzaj posadzki. Ważne, aby wybrać miejsce, które oferuje indywidualne podejście do klienta - zakup mieszkania to w końcu niemała inwestycja.

Mieszkanie pod klucz a stan deweloperski mieszkania - różnice

Stan deweloperski mieszkania a mieszkanie pod klucz to dwie odmienne usługi różniące się od siebie stopniem zaawansowania prac. W przypadku pierwszego nabywca mieszkania otrzymuje mieszkanie, które jest przygotowane do dalszych prac wykończeniowych. Oznacza to, że standard deweloperski obejmuje: wylewkę cementową, tynki na ścianach, zamontowane okna, drzwi zewnętrzne, a także instalacja wodna, kanalizacyjna i elektryczna. Z kolei mieszkanie w stanie pod klucz jest gotowe do zamieszkania, dzięki czemu nabywca nie musi martwić się o przeprowadzenie prac wykończeniowych.

Wykończenie mieszkania pod klucz

Pierwszy etap współpracy nad stanem mieszkania pod klucz to rozmowa, podczas której omawiane są potrzeby i oczekiwania klienta. Na tej podstawie architekci lub projektanci przygotowują indywidualny projekt z ustalonym z klientem układem funkcjonalnym mieszkania. W zależności od firmy - niektóre z nich przygotowują dla klienta specjalną wizualizację, która pokazuje projekt w wersji 3D. Zdarza się również, że firmy deweloperskie dysponują gotowymi, kompleksowymi pakietami, w których przedstawionych jest kilka wersji aranżacji wnętrz, które nabywca może sam dowolnie personalizować. Dzięki temu na jednym spotkaniu klient wybiera interesującą go opcję, a deweloper od razu planuje działania.

Mieszkanie wykończone pod klucz: ile to kosztuje?

Wykonanie pod klucz jest dodatkowo płatną usługą, której cena za metr kwadratowy waha się w zależności od standardu wykończenia, miasta (a więc lokalizacji mieszkania), zakresu prac czy metrażu mieszkania. Zazwyczaj cena za metr kwadratowy waha się od 500 do 1000 złotych. Należy jednak pamiętać, że deweloperzy mogą dopasować zakres usług i standard ich wykonania do możliwości finansowych klienta, a zatem koszt wykończenia lokalu będzie się od siebie różnić.

Mieszkania wykończone pod klucz to nasza specjalność, dlatego jeżeli chcesz skorzystać z tej usługi - skontaktuj się z pracownikami Dombud S.A., a powiemy, co możemy dla Ciebie zrobić i pokażemy nasze realizacje mieszkań pod klucz.