Kupno mieszkania w Katowicach w programie dopłat MDM

Mieszkanie dla Młodych to program rządowy, który funkcjonował w latach 2013-2018, a jego beneficjenci mogli liczyć na dofinansowanie wkładu własnego, a także na dodatkowe wsparcie finansowe w postaci częściowej spłaty kredytu. Obecnie odpowiedzią na potrzeby mieszkaniowe młodych Polaków jest program Pierwsze Mieszkanie, z którego skorzystać mogą zarówno osoby, które chcą kupić nowe mieszkanie w Katowicach, jak i klienci zainteresowani mieszkaniami z rynku wtórnego. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej korzyściom, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w programie mieszkaniowym i jakie są w ogóle warunki skorzystania z dopłat.

Warunki skorzystania z MDM w Katowicach

Do nowego programu Pierwsze Mieszkanie mogą przystąpić singiel, para lub małżeństwo przy założeniu, że minimum jedna z osób spełnia poniższe warunki:

  1. Nie ukończyła 45 roku życia.
  2. Nie jest właścicielem ani współwłaścicielem żadnej nieruchomości.

W porównaniu do poprzednich programów Mieszkań dla Młodych ten program nie ma ograniczeń dotyczących metrażu ani ceny nieruchomości, natomiast są ograniczenia dotyczące wysokości zaciąganego kredytu. Państwo wyznaczyło dwie maksymalne kwoty kredytu:

  • 500 000 zł dla jednoosobowego gospodarstwa,
  • 600 000 zł dla małżeństwa lub rodzica z dzieckiem.

Oznacza to, że małżeństwo może kupić nieruchomość wartą 800 tysięcy złotych, pod warunkiem że różnicę między maksymalną kwotą a ceną mieszkania lub domu uiszczą środkami spoza kredytu hipotecznego. 

Co istotne — program Pierwsze Mieszkanie można łączyć z programem Mieszkanie bez wkładu własnego, co daje możliwość objęcia gwarancją części kredytu hipotecznego zaciąganego na zakup mieszkania.

Poznaj naszą ofertę nowych mieszkań na sprzedaż

Mieszkanie dla młodych Katowice — kredyt dla młodych na pierwsze mieszkanie

Bezpieczny Kredyt 2% to program, który zakłada, że jego beneficjenci będą przez okres 10 lat otrzymywali dopłaty do rat kredytu. Więcej informacji o tym programie i jego zasadach przeczytasz tutaj.

Kup nowy dom od dewelopera po atrakcyjnej cenie