Poradnik dewelopera

Mieszkanie pod klucz - co oznacza?

Zakup mieszkania to poważna, życiowa decyzja. Należy dobrze się do niej przygotować i dokonać wielu kluczowych wyborów, zanim będziemy mogli wprowadzić się do nowego mieszkania. Jednym z nich jest kwestia wykończenia lokalu. Najczęściej kupujący większą wagę przywiązują do ceny końcowej nieruchomości i mieszkanie odbierają w stanie deweloperskim, jednak warto rozważyć nabycie mieszkania wykończonego pod klucz.

Stan deweloperski mieszkania lub domu - co wchodzi w skład i ile kosztuje?

Pomiędzy realizacją stanu surowego a wykończeniem pod klucz występuje etap pośredni w postaci stanu deweloperskiego. Zgodnie z definicją stan deweloperski określa standard wykończenia mieszkania lub domu pochodzącego z rynku pierwotnego. Oznacza on zakończenie wszelkich prac związanych z zagospodarowaniem przestrzeni na zewnątrz i wewnątrz budynku. Czy warto w niego inwestować? Co dokładnie obejmuje stan deweloperski? Ile ta usługa kosztuje? A także jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi trudnościami i niewywiązywaniem się z warunków umowy przez dewelopera? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym poradniku.

Umowa deweloperska - co to jest i co powinna zawierać?

Umowa deweloperska jest jednym z dokumentów będących gwarancją bezpieczeństwa dla Ciebie i dla naszej firmy. Dzięki temu dokumentowi zarówno inwestor, jak i nabywca nieruchomości mogą chronić swoje interesy i zapobiec ewentualnemu niedotrzymaniu wynikających z niej zobowiązań. W trosce o ochronę praw nabywcy, czyli swoich klientów, Dombud S.A. przy sprzedaży nieruchomości proponuje zawarcie umowy deweloperskiej u notariusza.

Sprawdź porady dla swojego miasta

Katowice

Dowiedz się więcej o zakupie nieruchomości w Katowicach.

Oświęcim

Dowiedz się więcej o zakupie nieruchomości w Oświęcimiu.

Ruda Śląska

Dowiedz się więcej o zakupie nieruchomości w Rudzie Śląskiej.