Poradnik dewelopera

Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania od dewelopera?

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego wydaje się z pozoru bardzo prosty. Wystarczy przecież wybrać nieruchomość od dewelopera, podpisać umowę, wpłacić zaliczkę i odebrać klucze do nowego mieszkania. Jednak czy aby na pewno? W naszym poradniku dowiesz się, że zakup mieszkania od dewelopera wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy, którą przedstawimy w pigułce.

Jak urządzić małe mieszkanie? Aranżacja małego mieszkania bez błędów

Urządzenie małego mieszkania to nie lada wyzwanie. Istnieją jednak sposoby na to, aby stworzyć w pełni funkcjonalne, przestronne i stylowe mieszkanie, które pomieści wszystko, co jest potrzebne w codziennym życiu. Przedstawimy garść inspiracji do małego mieszkania, pokazując, jak fajnie urządzić małe mieszkanie, które będzie miało oddzielną sypialnię, kącik wypoczynkowy, przestrzeń do pracy i kącik jadalniany. Znamy sposób na to, jak praktycznie urządzić bardzo małe mieszkanie - zarówno to dwupokojowe, jak i kawalerkę.

Jakie ogrzewanie do domu wybrać w 2024 roku, aby jak najwięcej zaoszczędzić?

Jest wiele sposobów ogrzewania domu i możliwości instalacji grzewczej w budynkach jednorodzinnych. Najpopularniejsze z nich to piece na ekogroszek oraz ogrzewanie gazowe. Ale czy te formy nadal są najtańsze w dobie niezwykłych podwyżek inflacyjnych? Jakie są typy ogrzewania domu? Czym ogrzać dom, aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania?

Dom czy mieszkanie – co opłaca się kupić w 2024 roku?

Zastanawiasz się, co jest lepsze: dom czy mieszkanie? Wiedz, że są to dylematy wielu osób, które są przed zakupem pierwszej lub kolejnej własnej nieruchomości. Mieszkanie w domu, tak samo, jak mieszkanie w bloku ma swoje wady i zalety. Wydawać by się mogło, że najważniejsza będzie cena, jednak warto mieć świadomość, że być może ten parametr nie będzie kluczowy! Co bardziej opłaca się kupić w 2024 roku? Co lepiej wybrać? Dom jednorodzinny, bliźniak, a może mieszkanie - na co się zdecydować? Zapraszamy do lektury naszego poradnika! Przedstawiamy plusy i minusy.

Budowa domu pod klucz

Decyzja o zakupie nowego domu to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Wybór odpowiedniej lokalizacji, układu funkcjonalnego i metrażu to tylko część tego skomplikowanego procesu. Warto jednak pamiętać, że to nie wszystko - równie ważne jest zastanowienie się nad standardem wykończenia i aranżacją wnętrza. Nowy nabywca ma do wyboru dom w stanie deweloperskim lub dom pod klucz. Budowanie domów pod klucz oznacza, że nieruchomość jest gotowa do zamieszkania - od fundamentów po wnętrze. Pytanie jednak brzmi, czy koszty związane z takim rozwiązaniem są dla nas opłacalne. Warto więc dowiedzieć się, ile kosztuje wykończenie i czy warto zainwestować w gotowy dom pod klucz.

Mieszkanie pod klucz - co oznacza?

Zakup mieszkania to poważna, życiowa decyzja. Należy dobrze się do niej przygotować i dokonać wielu kluczowych wyborów, zanim będziemy mogli wprowadzić się do nowego mieszkania. Jednym z nich jest kwestia wykończenia lokalu. Najczęściej kupujący większą wagę przywiązują do ceny końcowej nieruchomości i mieszkanie odbierają w stanie deweloperskim, jednak warto rozważyć nabycie mieszkania wykończonego pod klucz.

Stan deweloperski mieszkania lub domu - co wchodzi w skład i ile kosztuje?

Pomiędzy realizacją stanu surowego a wykończeniem pod klucz występuje etap pośredni w postaci stanu deweloperskiego. Zgodnie z definicją stan deweloperski określa standard wykończenia mieszkania lub domu pochodzącego z rynku pierwotnego. Oznacza on zakończenie wszelkich prac związanych z zagospodarowaniem przestrzeni na zewnątrz i wewnątrz budynku. Czy warto w niego inwestować? Co dokładnie obejmuje stan deweloperski? Ile ta usługa kosztuje? A także jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi trudnościami i niewywiązywaniem się z warunków umowy przez dewelopera? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym poradniku.

Umowa deweloperska - co to jest i co powinna zawierać?

Umowa deweloperska jest jednym z dokumentów będących gwarancją bezpieczeństwa dla Ciebie i dla naszej firmy. Dzięki temu dokumentowi zarówno inwestor, jak i nabywca nieruchomości mogą chronić swoje interesy i zapobiec ewentualnemu niedotrzymaniu wynikających z niej zobowiązań. W trosce o ochronę praw nabywcy, czyli swoich klientów, Dombud S.A. przy sprzedaży nieruchomości proponuje zawarcie umowy deweloperskiej u notariusza.

Sprawdź porady dla swojego miasta

Katowice

Dowiedz się więcej o zakupie nieruchomości w Katowicach.

Oświęcim

Dowiedz się więcej o zakupie nieruchomości w Oświęcimiu.

Ruda Śląska

Dowiedz się więcej o zakupie nieruchomości w Rudzie Śląskiej.